TARİHÇE

Necdet Coskunuzer1987 yılında, başlangıçta kaplama kenar bantı üretmek amacıyla kurulan TECE, kaplama pazarındaki daralma ile müşterilerinden gelen melamin kenar bandı talebini karşılamaya yöneldi. Başlangıçta sadece kaplama bant üretimi için Bursa'da ufak bir atölyede üretime başlayan TECE, bugün Doğu Avrupa ve Orta Doğu'daki en yüksek kapasitede melamin kenar bandı üreten firmalardan biri konumuna yükselmiştir. Küçük bir atölyeden 30.000 m2' lik alana sahip yeni binasına taşınan TECE, hızla büyümeye devam etmektedir. Dünya da ABS, PVC, melamin, PMMA, metal, ve ahşap kenar bantı aynı çatı altında üreten tek firmayız.

Aşağıda TECE'nin kronik sırayla gelişimini izleyebilirsiniz:

1987 | Bir Kenarbandı Üreticisi Doğdu

Ahşap kenar bandlarının üretildiği atölye Necdet Coskunüzer tarafından kurulmuştu. Bursa'da kurulan atölye 100 metrekarelik bir kapalı alana sahipti. Necdet Coskunüzer mobilya üretimi konusunda eğitim gördü. 18 yaşından 46 yaşına kadar ev ve ofis mobilyaları üretti. Memleketi olan Erciş'ten Bursa'ya taşındığında üretmiş olduğu mobilyaların kenarlarını kaplamak için kenar bandına ihtiyaç duydu. O zamanlarda ilkel yöntemlerle mobilya üretimi yapılan Türkiye'de aramış olduğu ürünü düzgün bir şekilde üretebilen bir tedarikçi bulamadı. Bu nedenle, bu ürünü kendisi üretmeye karar verdi. Internetin olmadığı ve bu ürünle ilgili hiçbir bilginin olmadığı bir ortamda ahşap kenar bandını üretimine başlayabilmek için bir çok deneme yaptı ve müthiş bir efor sarf etti. Tüm denemelerin ardından, 1987 yılında tutkallı ahşap kenar bandının ilk ruloları üretildi ve piyasaya tanıtıldı.

button 1  history updated 1
  button 1
1992 | TECE Melamin ve PVC kenarbandlarının ithalatına ve satışına başladı.

Türk mobilya endüstrisindeki gelişmeler hızlı ve istikrarlı bir şekilde devam ediyordu. Bizimde yeni trendleri ve talepleri karşılamamız gerekiyordu; bu nedenle, melamin ve PVC ithal edildi, tutkallandı ve tüm Türkiye geneline dağıtılmaya başlandı.

1998 | TECE 2,000 metrekare kapalı alana sahip yeni yerine taşındı.

Gelişen üretim teknolojileri ve büyüyen pazara paralel olarak Tece, üretim tekniklerini ve ürün çeşitliliğini sürekli olarak genişletti. Tece, ürünlerini ihraç etmeye ve dünyaya tanıtmaya başladı.

 
 history updated 3 button 1
2003 | Tece melamin kenarbandı üretmek için yatırım kararı aldı.

Melamin kenarbandı Tece'nin ürün portföyündeki ana kalemiydi. Zira, bu ürünün sadece ithalatını yapmak Tece'nin gelişmesinde bir fayda sağlamıyordu. Bu nedenle, müşterilerine daha hızlı hizmet verebilmek, özel isteklerine yanıt verebilmek, butik miktarlarda ürün servis edebilmek adına kendi tesisini inşa etti.

2004-2005 | TECE baskı ve emprenye hatlarını kurdu.

Melamin Kenarbandı yatırımı düşündüğünüzden daha fazlasıdır. Basit bir ürün gibi görünsede, teknik bilgi ve teknolojisi açısından akıl almazdır. Baskı ve emprenye hatlarının kurulumu ve sisteme alınması bir yıldan fazla sürmüştür.

button 1  
 history updated 2  
2005 | Üretimimizi genişletiyoruz.

TECE Bursa Organize Sanayi Bölgesi'ndeki 20.000 metrekarelik yeni tesisine taşındı. TECE başarılı bir şekilde baskın ve emprenye denemelerini tamamlayarak seri üretime başladı. TECE olan ticari ünvan TECE DEKOR Kağıt Baskı ve Emprenye Sanayi ve Ticaret A.Ş. olarak değiştirildi.

2007 | 32 ülkeye ihracat

İhracat Tece'nin cirosunda önemli bir konuma geldi; ürün kalitesi ve hızlı servis satışların artmasını sağladı.

button 1  
  button 1
2008 | PVC yatırımı

PVC / plastik kenar bandı üretimi için yatırım yapmak adına karar alındı. Karar, kenarbandı konusunda dünyanın en gelişmiş baskı tekniği olan UV baskı teknolojisine yatırım yapmak olarak alındı.

2009 | PVC Kenarbandı

PVC kenarbandları başarılı bir şekilde üretildi ve fuarlarda tanıtımları yapıldı. TECE yeni ürünü ile birlikte ahşap, melamin ve PVC kenarbandlarını tek çatı altında üretebilen tek firma konumuna geldi.

button 1  
  button 1
2012 | PVC yatırımlarına devam edildi.

PVC üretimine 2 adet ekstrüzyon ve 2 adet UV baskı hatları ilave edildi. İhracat yaptığımız ülke sayısı 55'e yükseldi.

2014 | PMMA Akrilik Kenarbandı

2in1 (çift renk) ve 3D (üç boyutlu) akrilik kenarbandı üretimine başlandı. İhracat yapılan ülke sayısı 75 oldu. Sadece 2014 yılında toplam 18 uluslararası fuara katılım sağlandı.

button 1  
  button 1
2015 | ABS Kenarbandı

ABS kenarbandı deneme üretimlerine başlandı. Toplam işgücü: Sadece kenarbandı üretimine kendini adamış 210 insan, Toplam ürün yelpazesi: dünyanın en geniş ürün gamı.

Tece Twitter

Tece Dekor A.S.

Nous remercions tous les visiteurs de l'intérêt porté à notre entreprise et à nos produits sur le salon… https://t.co/nwWHAhr8HW